Aktualności

Powrót do listy
Drukuj stronę
05.03.2020

Autor: Mateusz Czerniawski

Polfa Tarchomin wprowadzi produkt do dezynfekcji rąk

Polfa Tarchomin odpowiada na nagłe potrzeby – już w przyszłym tygodniu pojawi się produkt do dezynfekcji rąk. Specjalny sztab potrzebował 24 godziny na stworzenie nowego płynu. W czwartek ruszyła już produkcja, w pierwszej kolejności na potrzeby Ministerstwa Zdrowia. Kolejne partie, po zrealizowaniu zamówień centralnych, będą wprowadzane na rynek.

– Współpraca Ministerstwa Zdrowia oraz podległych urzędów wraz z Polfą Tarchomin pokazuje elastyczność i sprawność działania Państwa.  Polfa potrafi szybko wprowadzić na rynek nowy produkt równocześnie nie przerywając produkcji pozostałych, istotnych leków – mówi Janusz Cieszyński, Wiceminister Zdrowia.

– W naszą misję wpisaliśmy życie oraz podejmowanie wyzwań. Wyprodukowanie 100 tys. opakowań płynu antybakteryjnego łączy się z misją i stanowiło dla nas duże wyzwanie. Udało się, pomimo wymagającej sytuacji na rynku oraz wyzwań regulacyjnych – mówi Jarosław Król, prezes TZF Polfy.

Polfa Tarchomin przygotowała dwa produkty:

  • Płyn antywirusowy w poręcznym, 30 mililitrowym opakowaniu (również w opakowaniu 5 litrów) – Trisept TZF,
  • Płyn do dezynfekcji pomieszczeń w 5-litrowym pojemniku – Dezynmax TZF.

W rekordowym czasie przebiegły pracę nad opracowaniem składu, kupnem niezbędnych surowców farmaceutycznych i opakowań, a także rejestracją produktu w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Obydwa produkty zostały zarejestrowane jako produkty biobójcze. Dowodzi to sprawności operacyjnej i doskonałej współpracy pomiędzy wszystkim podmiotami z domeny publicznej.

Ze względu na zapewnienie dostaw na rynku strategicznie ważnych produktów takich jak insuliny i antybiotyki do procesu rozlania płynu częściowo wykorzystano zewnętrznych dostawców.

W przypadku pytań o możliwość kupna, prosimy o przesyłanie maili na adres zamowienia.dezynfekcja@polfa-tarchomin.com.pl z informacją o preferowanej liczbie opakowań, wielkości oraz rodzajem produktu.

Projekt współfinansowany z funduszy europejskich

Biuletyn informacji publicznej