Niepożądane Działanie Leku

Drukuj stronę

Tutaj możesz zgłosić niepożądane działanie leku.

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne ‘”Polfa” Spółka Akcyjna jest zobowiązana ustawą Prawo farmaceutyczne do zbierania, rejestrowania i monitorowania wszelkich działań niepożądanych, dotyczących własnych produktów leczniczych, zgłaszanych przez osoby wykonujące zawód medyczny oraz pacjentów lub ich opiekunów.

Działanie niepożądane to reakcja na produkt leczniczy, która jest niekorzystna i niezamierzona.

Uprzejmie prosimy o zgłoszenie do nas każdego zaobserwowanego działania niepożądanego oraz każdej innej informacji dotyczącej stosowania naszego leku poprzez jedną z poniższych opcji:

  1. Pobierz formularz
  1. Wypełnij go
  2. Wyślij na adres: pharmacovigilance@polfa-tarchomin.com.pl
  • pocztą lub faxem:
  1. Pobierz formularz
  1. Wydrukuj i wypełnij go
  2. Wyślij na adres:

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne “Polfa” S.A.

Dział Bezpieczeństwa Farmakoterapii

ul. A. Fleminga 2, 03-176 Warszawa

Zachęcamy do podania jak najbardziej szczegółowego opisu działania niepożądanego. Każda informacja może okazać się niezwykle cenna dla ustalenia związku przyczynowo – skutkowego między lekiem a działaniem niepożądanym.

Prosimy również o informowanie nas o przypadkach stosowania naszych leków w czasie ciąży, karmienia piersią oraz innych doniesieniach związanych z bezpieczeństwem naszych produktów.

Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych może Pan/Pani pomóc w gromadzeniu informacji na temat danego leku, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo jego stosowania.

UWAGA: Podane formy kontaktu nie służą do udzielania porad i konsultacji medycznych (w przypadku aktualnie występujących niepokojących objawów, w pierwszej kolejności, prosimy o skontaktowanie się z lekarzem lub innych pracownikiem służby zdrowia).

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.

W przypadku reklamacji prosimy o pobranie formularza, wypełnienie oraz przesłanie na adres e-mail:  reklamacje@polfa-tarchomin.com.pl (Informacja o przetwarzaniu danych osobowych)

Projekt współfinansowany z funduszy europejskich

Biuletyn informacji publicznej