Aktualności

Powrót do listy
Drukuj stronę
10.10.2018

Autor: Mateusz Czerniawski

Polfa Tarchomin stawia na hybrydy

140 ekologicznych, hybrydowych samochodów stanowić będzie nową flotę pojazdów Polfy Tarchomin. Firma stawia na ekologię i zdecydowała się na rozwiązanie, które zapewnia najmniejszy wpływ na środowisko. Pierwsze pojazdy pojawią się w firmie jeszcze we wrześniu.

Nowe samochody z napędami hybrydowymi zastąpią wykorzystywane do tej pory samochody z silnikami wysokoprężnymi. Gwarantują one zmniejszenie emisji CO₂ o niemal 70% w porównaniu do dotychczas używanych samochodów.

– Decyzja Polfy Tarchomin pokazuje, że ekologia jest dla tej firmy ważna. Przejście na samochody hybrydowe – to kolejnym etap działań pro-środowiskowych. Osobiście bardzo się cieszę, że najdłużej działający producent leków w Polsce działa tak nowocześnie. Troska o zapewnienie kluczowych leków dla polskich pacjentów idzie w parze z myślą o zmniejszaniu wpływu na środowisko nie tylko na etapie produkcji, ale również działań marketingowych i innych. Dzięki temu Polfa Tarchomin pokazuje, że należy do liderów branży farmaceutycznej w Polsce – powiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.

Pracownicy Polfy Tarchomin przejdą szkolenie dotyczące ekologicznego stylu jazdy.

– Naszym sukcesem jest pozytywny wpływ na wygodę pracowników, środowisko oraz zmniejszenie kosztów obsługi floty samochodowej dla firmy. Samochody hybrydowe wypadły w tym podsumowaniu najlepiej – powiedział Jarosław Król, prezes Polfy Tarchomin.

Działania proekologiczne są na trwałe wpisane w strategię rozwoju Polfy Tarchomin. W ramach dbania o środowisko w nowym budynku produkcyjnym zainstalowano 3 emitory z absorberami wodnymi, które wpływają korzystnie na wielkości emisji gazów. Budynek posiada też tryb postojowy wentylacji, który zmniejsza zużycie energii.

Projekt współfinansowany z funduszy europejskich

Biuletyn informacji publicznej