Strona korzysta z cookies. Akceptuję Więcej informacji

  Wyszukiwarka leków


  Polfa Tarchomin z Politechniką Warszawską – nauka i biznes

  JK

  To modelowy przykład synergii między zaawansowaną polską nauką a biznesem. Renomowana warszawska uczelnia i najstarsza polska firma farmaceutyczna podpisały list intencyjny o współpracy. Razem będą szukać sposobów na podnoszenie jakości i zwiększanie produkcji.

  – Jakość w branży farmaceutycznej jest szczególną wartością oraz obowiązkiem, który musi realizować firma. Jesteśmy producentem leków, który przechodzi obecnie dynamiczne zmiany. W tym celu chętnie korzystamy z współpracy z polskimi ośrodkami naukowymi. Cieszy mnie, że możemy nawiązać współpracę z Politechniką Warszawską. Jest to kolejna szansa na wykorzystanie akademickiego zaplecza teoretycznego w dużych zakładach. Liczymy na rozwój nowych, innowacyjnych systemów zarządzania produkcją które zwiększą produktywność i jakość wyrobów – powiedział Jarosław Król, Prezes Zarządu Polfy Tarchomin.

  Współpraca z Politechniką Warszawską jest kolejną obok współpracy badawczo-naukowej z Uniwersytetem Warszawskim, która została rozpoczęta w listopadzie 2017 roku. Dzięki wsparciu technologicznemu i badawczemu Uniwersytetu Warszawskiego Polfa Tarchomin S.A. będzie prowadzić prace nad nowymi produktami leczniczymi, rozwijać syntezy substancji czynnych jak również unowocześniać leki z aktualnego portfolio.

  – Nasze działania wpisują się w rządowy program „Polskie Leki”. Wraz z publicznymi uczelniami chcemy tworzyć nowe leki oraz rozwijać obecne produkty (m.in. iniekcyjne antybiotyki oraz insuliny). Lekarstwa te mają wyróżniać się wysoką jakością w połączeniu z niższą ceną, niż oferowane przez zagraniczne koncerny – mówi Jarosław Król.

  List intencyjny został podpisany przez prof. Janusza Zawiłę-Niedzwieckiego (Dziekana Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej) oraz Jarosława Króla, Prezesa Zarządu Polfy Tarchomin.

  Polfa Tarchomin jest najstarszym producentem leków w Polsce. Spółka produkuje antybiotyki, antybiotyki iniekcyjne, insuliny, leki psychotropowe oraz leki OTC. Polfa Tarchomin jest jedyną polską spółką farmaceutyczną posiadającą certyfikat do udziału w przetargach organizowanych przez NATO.